מהם המקומות הטובים ביותר לעבוד כמעצב גרפי כיום?

האם יש עבודה בעיצוב גרפי זמינה? מהם המקומות הטובים ביותר לעבוד כמעצב גרפי כיום? מהן האוניברסיטאות הטובות ביותר בישראל ללימוד עיצוב תקשורת חזותית? אחרי הלימודים, מה קורה? אם אתה שואל את השאלות האלה, ניכר שאתה רוצה ללמוד עיצוב גרפי ותקשורת חזותית. בפוסט הבא נעבור במדויק על מה תלמדו ובאילו עבודות תוכלו לעסוק בסיום הלימודים. אנו יכולים להבטיח לך שאם אתה נלהב מעיצוב גרפי, יהיו לך שפע של הזדמנויות למצוא עבודה לאחר הקורס, או, אם אתה יזם בנשמה, תוכל להקים משרד עצמאי משלך. לפוסט משלימים סרטוני יוטיוב מדהימים שנוצרו על ידי המדריכים המובילים שעובדים בחברות הייטק ומשרדי פרסום כדי להראות לכם איך עוברים ימי העבודה של מעצב גרפי וגראפי. רק באמצעות אדובי גרפיקאים יכולים כעת למכור פתרונות דיגיטליים לשוק.

האם יש עבודה בעיצוב גרפי זמינה?

כיום, אנו יכולים לומר לכם כי קיים מחסור חמור בכוח אדם בענף העיצוב הגרפי. במילים אחרות, למדינת ישראל אין מספיק אנשים לבצע את כל השירותים שמעסיקים כיום עסקי הייטק ומשרדי פרסום. זה לא מפתיע את מי שחלק ניכר ממדינת ישראל בעיצובו מכוון להייטק, ולכן מדינת ישראל נחשבת כבירת ההיי-טק העולמית. מכיוון שכל הכסף שנכנס לישראל מגיע מההייטק, מדינת ישראל לא חוותה מיתון או משבר לאורך תקופת הקורונה. למעצבים גרפיים יש ביקוש רב בתחומי ההייטק והטכנולוגיה בימינו, והמדינה סובלת ממחסור במעצבים שכן לא כל הישראלים לומדים את המקצוע הזה. המחסור נגרם ממספר גורמים. לפני שני עשורים, האפשרויות היחידות לבוגרי מסלול זה היו ללכת ולעבוד רק בתחום הדפוס. התרחיש של היום שונה, וניתן לראות שהבוגרים בוחרים לעבוד בחברות היי-טק מסיבות אחרות מלבד רווח כספי. השכר הגבוה מאוד בהתקדמות המהירה של התחום חברות הייטק רוצות לראות חדשנות וטרנדים, ולכן הן מעדיפות בוגרים ללא ניסיון בקורסי עיצוב גרפי ותקשורת חזותית כי הם מביאים אנרגיה ורעיונות חדשים.

מה אנחנו בעצם, מלבד בית ספר של איש אחד למעצבים גרפיים ולימודי הייטק?

בית ספר סולו פועל כבר למעלה מחמש עשרה שנה ומלמד הייטק וטכנולוגיה לעסקים ישראלים ולשאר העולם. בגלל טכניקת ההוראה הייחודית, שהיא שיטת אחד על אחד פרטנית ואישית, ישראלים רבים מישראל ומכל העולם מוצאים במכללת סולו אלטרנטיבה לעיצוב גרפי ועיצוב ברמה גבוהה מאוד. בבית הספר מלמדים באמצעות תוכנת חיבור Zoom, המאפשרת למדריך לצפות במסך התלמיד ולהסביר לו, שלב אחר שלב, כיצד להשתמש בתוכנת אדובי. הלימודים כוללים לא רק לימוד התכנית אלא גם הבנת כל השפה העיצובית, לרבות כיצד ליצור ברמה גבוהה תוך שימוש בטרנדים ויצירת חשיבה יצירתית. לתחום העיצוב הגרפי יש סטנדרטים רבים, והסטודנטים לומדים כיצד ליישם טיפוגרפיה טובה בקומפוזיציות על ידי בחירת משקלים גבוהים או נמוכים

תורת הצבע והשימוש בפסיכולוגיית הצבעים כהיבט מכריע

התלמידים לומדים את תורת הצבע ואת השימוש בפסיכולוגיית הצבעים כהיבט מכריע בהצלחת כל מאמץ פרסומי או מיתוג עבור משרד קיים או חדש. במהלך השיעור הפרטי אחד על אחד, המדריך מתבונן בכל מה שהתלמיד עושה ומלמד כיצד לעבוד עם תוכנות גרפיות. אם יש נושאים מבלבלים המתרחשים במהלך הכיתה, המדריך לא יוכל לעבור לנושאים אחרים עד שהתלמיד יבין היטב את כל התוכן. בסיום כל שיעור מחלקים שיעורי בית עם מטלות  מאוד מאתגרות על מנת לחזק את החשיבה המהירה של התלמיד וללמד אותו כיצד לעבוד במהירות עם הוראות בתוכנת הגרפיקה של אדובי. תמיכת סטודנטים ניתנת לא רק בפגישה הפרטנית פעם בשבוע, אלא התלמידים יכולים להתקשר למדריך בכל עת שהם רוצים או להשתמש בכל אמצעי כדי לשלוח הודעות ולבקש סיוע אם מתרחשות בעיות.

כדי להשתלב בעיצוב גרפי?

כפי שנאמר בעבר, המחסור במעצבים גרפיים רק יחמיר ככל שהטכנולוגיה העולמית תתקדם, במיוחד בישראל. בתקופת הקורונה, ראינו עלייה של אלף אחוז בביקוש למעצבים גרפיים בשנתיים הקודמות, והסיבה לכך היא שכל הקמעונאים עם חלונות ראווה נאלצו למכור את הפריטים שלהם לחלוטין דרך חנויות אינטרנט באינטרנט. להקמת מערך שיווק מקוון או פתיחת חנות אתרים מקוונת, מעצבים גרפיים הם בוגרי המסלול לתקשורת חזותית אשר אחראים על כל היבטי בניית החנות, לרבות עיצוב המוצר והתאמת המוצרים והתמונות לרזולוציות שהמסכים של היום דורשים.  למעצבים גרפיים יש ביקוש גבוה מאחר שהם מופקדים על משיכת אנשים מקוונים לחברה, החל מהפקת פרסומות שיווקיות ממוקדות ועד לפרסום לחיזוק התדמית האישית והפצת המותג בצורה יעילה. הסטודנטים לומדים לבנות תיק עבודות במהלך הלימודים, שכן זהו ההיבט המשמעותי ביותר בתעודה שהם יקבלו בסיום לימודיהם.

מהי המשמעות של תיק עיצוב גרפי?

בוגרי המגמות מעצב גרפי ותקשורת חזותית לתואר ראשון זיהו שזה לא מה שיפתח בפניהם דלתות לעבודה בארגוני הייטק. תיק הדוגמאות שסטודנטים יוצרים במהלך השכלתם הוא הדבר היחיד שיפתח בפניהם דלתות. על ידי התבוננות בתיק העבודות שלך, אתה יכול לדעת אם אתה מעצב גרפי מוכשר או מעצב גרפי מתחיל או בינוני. מעצבים גרפיים חייבים להפגין עקרונות שונים הנלמדים בתקשורת חזותית בתיקי העבודות שלהם, החל מהבנה מעמיקה של תורת האתרים ועד איך להעביר מושגי מחיר ושיווק באמצעות פרסומות ממותגות. המראיינים שלך ואלה שמחליטים להעסיק אותך כולם ראו עבודות עיצוב גרפי בעבר, כך שהם בקיאים בכל נורמות העיצוב הגרפי המוכרות בשוק. במהלך ראיון העבודה על המעצב הגרפי להפגין את כל החשיבה היצירתית ולהסביר כיצד הפיק את הגרפיקה תוך מענה על שאלות והתמקדות בנושאים אליהם התבקש להגיב. על תיק העבודות לכלול שפע של נושאים עליהם אחראים הן המוסד והן הסטודנט במהלך לימודיהם.

משרדי הייטק ומשרדי פרסום

לבית הספר רשת מדהימה של למעלה מתשעה עשר אלף משרדי הייטק ומשרדי פרסום, כולל כמה מהגדולים במדינת ישראל, המאפשרת לבוגרים ולגרפיקאים להתחיל לעבוד מיד לאחר סיום הלימודים או ביניים. משרד הרישום של מכללת סולו ללימודי עיצוב גרפי. אתה יכול להצטרף לקבוצה זו וללמוד על דרישות התפקיד לחינוך מסוג זה. ארגון זה פעיל כבר 12 שנים וסייע למאות אלפי מעצבים גרפיים במציאת עבודה כפרילנסרים או כשכירים. אם אתה רוצה ללמוד עוד על מעצבים גרפיים ותקשורת חזותית, אנו ממליצים לצפות בכל הסרטונים בעמוד זה ולחקור את הקורס מעצבים גרפיים ותקשורת חזותית. אנו יכולים להבטיח לך שכל העוסקים בתחום התקשורת החזותית והמדיה הפרסומית יגיעו להצלחה כלכלית. אנו מזמינים אתכם לצפות בסרטונים שתהנו מהם.